ABOUT ME

For the last 15 years I have been working to strengthen the positive body image of women and girls. I am a self-taught group facilitator, and founder of the "Changing Model." 

INFO
SUBSCRIBE FOR EMAILS

© 2017 by TWODESIGN

הרצאות

בהרצאות אני מספרת את הסיפור שלי ומרחיבה אותו בעזרת ידע מקצועי, המותאם לקהל היעד.

ההרצאות מתאימות לקהלים הבאים:

הרצאה לנערות  /  הרצאה מעורבת לנערות ונערים  /  הרצאה לנשים  /  הרצאה לקהל הרחב  /  הרצאה לאנשי מקצוע שעובדים עם נוער;  מורים, עו"ס, מדריכים

CHANGING MODEL

תרבות, סביבה ומדיה והשפעתם על דימוי הגוף הנשי

הרצאה לנערות/ הרצאה מעורבת לנערות ונערים/ הרצאה לקהל הרחב 

דיאטות וחוסר שביעות רצון כרוני מהמראה החיצוני, הפכו לחלק משגרת חייהן של נשים רבות. הגיוני? לא. מיטיב איתנו? בהחלט לא! את מי זה כן משרת? ומה אנחנו יכולות לעשות כדי לשנות את המצב הזה ולהרגיש נשיות ונחשקות?

 

ההרצאה, "changing model", נותנת כלים לחיזוק פנימי וקוראת לגיוון של אידיאל היופי, כך שכל אישה תוכל להרגיש זקופה ויפה בדרכה. הסיפור האישי של מעין שזור בהרצאה כהקבלה לסיפור החברתי: מעין משתפת את הקהל בכנות בחוויותיה כדוגמנית, מספרת על דימוי גוף נמוך ממנו סבלה, על הידרדרות, על תהליך של שינוי עמוק, למידה, התפכחות ועל מסע לתיעול התובנות שבאו מתוך החולשה, לחיזוק נערות ונשים בכל העולם. 

 

בהרצאה נוצר מרחב לקבלת ידע וניתן דגש על השראה פמיניסטית, נשית ועוצמתית שקוראת לשינוי תרבותי. שינוי כזה כזה יגיע בעזרת לקיחת שליטה על הדימויים הנשיים, על ידי נקיטת פעולה אישית.

ההרצאה מספקת תמונה רחבה על האתגרים וההזדמנויות שמציב העידן הנוכחי בפני נשים ביחס לגופן. בהרצאה נתמקד בשינוי כיוון ההסתכלות מבפנים החוצה על ידי התבוננות בתחומים הבאים:

  • תרמית המדיה השפעתם של הטכנולוגיה (פוטושופ), החינוך, הסביבה התרבותית והכלכלה, על דימוי הגוף הנשי.

  • מהפכת היופי החדש, על ניצני השינוי במדיה, בעולם האופנה ובקרב דמויות מובילות ואיך זה קשור אלינו.

  • הגברת המודעות, איך לקבל את עצמי ולהרגיש הכי טוב כמו שאני, ברמה הפרקטית, מתוך ההבנה כי מדובר בתהליך אקטיבי שראשיתו מודעות. 

איך לדבר עם נוער על דימוי גוף?

הרצאה לאנשי מקצוע שעובדים עם נוער- מורים/עו"ס/מדריכים 

 

"גם כשאני מתה מרעב בהפסקה, אני מחכה שהשיעור יתחיל ומתיישבת בכיסא האחורי. רק כשהמורה מדברת וכל התלמידים מופנים אליה, אני אוכלת במהירות"

נערה, כיתה ח', מושב בשרון.

"על מנת לצמצם את התופעה, דרושה התערבות השמה דגש על בניית כוחות ולא על הפחתת גורמי סיכון. התערבות כזו משפרת את האפקטיביות ומעלה את הסיכוי ליצירת דימוי גוף חיובי, קבלת הגוף והקניית כוחות."

AED - Academy of Eating Disorders

"The last word on prevention" Jan 27th 2016

השיח על דימוי גוף, רותח כרגע בתקשורת ובעולם האקטואליה: שמנופוביה, דוגמניות פלאס סייז והסגידה התמידית לרזון. זה הזמן "להכות בברזל" ולדבר עם הנערות והנערים על מה שבאמת מטריד אותם, על מה שמדיר שינה מעיניהם ולא פעם פוגע בשנים החשובות האלו בהן נבנים היסודות שלהם לחיים. למעשה ישראל היא המדינה הראשונה מבין 44 מדינות, שבה הלחץ להיות רזה, מתבטא גם דרך דיאטות מסוכנות.

פה אני נכנסת. באחריות, מבלי לדבר על הפרעות אכילה, ועם הרבה מאוד ניסיון, אשתף אתכם בתובנות האישיות שלי מהכרות עם אלפי נערות בכל רחבי הארץ והעולם, מתוך למידה מתמדת מהמחקרים העדכניים ביותר בנושא ובתמיכה של אנשי טיפול. נעמיק יחד בנושא הרגיש והמורכב - דימוי גוף חיובי. זאת השליחות שלי. 

יצאתי לדרך לקחתי אותי

הרצאה לנשים/ הרצאה לקהל הרחב

"...כשהוא מסתכל לי בעיניים ואומר לי שהוא חושב שהוא מתאהב, אני חושבת - השיער שלי לא על המצח, כן? והאיפור על העיניים, נראה לי שלא שמתי מספיק הבוקר, הגבות- מוברשות טוב? ואני מתפללת שהחולצה לא נצמדת לי לבטן. וזאת רק התחלת רשימת המחשבות..." יעל, בת 31

בעקבות אלפי מפגשים עם נשים ונערות בהם העמקתי בתופעת חוסר שביעות הרצון הכרוני של נשים מגופן, אחרי שהבנתי שהתסכול חובק מגוון רחב של נשים בשלבי חיים שונים, בניתי הרצאה משתפת לנשים ולגברים. 

ההרצאה עוסקת בנושאים רבים ביניהם, ייצוג נשיות בתקשורת, ביטחון עצמי, תדמית אישית בריאה והקשר ביניהם. זאת גם הרצאה על סיפור אישי, לקיחת החולשה והטמרתה לכוח ולמטרת חיים. ההרצאה מזמינה לשיח פתוח וסביבה בטוחה שבה יוכלו המשתתפות והמשתתפים לחזק את עצמם ואת תפישת העצמי שלהם כמו גם לשתף מעולמם ומחוויותיהם.

מטרות ההרצאה:

  • הרחבה וגיוון של אידיאל היופי.

  • בניית תדמית אישית מתוך חשיבה אינדיבידואלית ואותנטית.

  • התמודדות עם דימוי גוף שלילי באמצעות התבוננות פנימית חלופית וחיזוק פנימי.

  • קריאה לשינוי מבט ואווירת חיוביות, כוח ואופטימיות. 

  • פסק זמן חוויתי לצבירת כוחות והשמעת הקול האישי.