צלם מיכאל טופיול

"מעין קרת, שעשתה תצוגות בפריז ומילאנו עוד לפני שעשתה בגרות, הייתה חלק מתעשיית האופנה העולמית, התפשטה לצד דוגמניות רעבות שאוכלות קרח וציפורניים, ולימים, לאחר שגם היא שילמה מחיר נפשי וגופני, הפכה להיות מורת דרך עבור נערות בג'ונגל העכשווי של דימוי גוף. היא חכמה, רהוטה, רכה ונחושה לשנות תודעה. יש לה שליחות שבוערת באש התמיד של נשמתה... בשדה פרחים בטוסקנה, במהלך צילומים לדולצ'ה וגבאנה, קיבלה החלטה שנצרבה בנפשה לנצח".

 

ענת לב אדלר,

עיתונאית, סופרת ופובליציסטית ישראלית

"מעין את פשוט מתנה לכל ילדה, נערה ואישה שפוגשת בך. את מופלאה ביכולתך שלך להיות נגישה כל כך גם ממרום הישגייך. הרצאה שמרחיבה את הלב ומשקיטה את אי הנחת. מעמידה אותך בשורה אחת עם ההרצאות הכי טובות ששמעתי באונברסיטה." 

רותם שריבר,

אונברסיטת בן גוריון

חייבת לשתף אותך, אני עדיין חושבת על אתמול, כל כך הרבה אמת, כל כך הרבה מידע. אני חייבת לשבת לשמוע את הכל שוב! הרגשתי כל כך מועצמת כשיצאתי, כאילו כל מה שהרגשתי עד עכשיו היה נכון."

לורן שטרן,

בלוגרית ודוגמנית 

"your presentation were incredibly engaging and really made me consider the ways in which I think about my own body. In the past week, countless friends who attended the event have come up to me telling me how much they enjoyed your input, and multiple classes have continued the conversation you started by offering extra credit for writing an essay about your speech. I can’t thank you enough for traveling all the way out to Missouri to help us begin to work through these issues. "

 

Peri Feldstein,

Washington University, 2017

"היית נפלאה וכל המורות מאוד התרשמו מהאופן הרציני, העדין והחכם בו את מעבירה את הסדנה ומתייחסת לדברי התלמידות. את עושה עבודה חשובה מאוד!"

 

 

ענבל רהט,

אורט גאולה תל אביב

"בדרכך המיוחדת, הכנה והמקצועית אפשרת לנו הצצה אישית לתוך המסע האישי שלך, כל מחווה משפת הגוף שלך שידרה "אכפת לי", "חשוב לי" וברור שבדרך זו עם מחשבות כאלו, אין מסר שלא יועבר לנער/ה, הרי זו הלמידה המשמעותית בהתגלמותה. בחינניות, בחן ובנועם הצלחת לגעת בנושאים חשובים, מורכבים ועדכניים כמו מודל הרזון בעידן המדיה והשפעתו על נערות צעירות, מיניות בעידן הדיגיטלי ועוד..."

 

נסיה בועז,

מנהלת תיכון טכנולוגי נעמ"ת השרון

"מעין קרת... הייתה בשעתו אחת הדוגמניות הבינ"ל הישראליות המצליחות ביותר בעולם, לא נתנה להצלחה לעוור אותה ובאומץ יוצא דופן חשפה את מה שמתחולל מאחורי הגלמר: את האנורקסיה שממנה היא וחברותיה סבלו, את הניצול ואת אידיאל היופי המעוות שמשרת אינטרסים מסחריים ושוביניסטיים. מאז היא מובילה מאבק נחשוני בתעשייה הזו (אני לא מוכן לכנותה תעשיית יופי. אם כבר אז בעיני זו תעשיית הכיעור ) שגורמת לנשים, נערות (והיום גם לילדות קטנות) להפרעות אכילה ולדימוי גופני כה נמוך. בין השאר היא פרסמה ספר חושפני ("הנשים היפות"); יזמה קו חם לבנות שהן קורבנות לדימוי הגוף הזה והקימה את מיזם "המסלול שלך" שמטרתו לשנות את אידיאל היופי הנורא הזה. אלינו היא הגיעה כדי להמשיך ולעשות נפשות למאבקה. אישה יפה במובן הכי אמתי ונכון של המושג."

 

פרופסור יובל אלבשן, 

סופר, עורך דין קהילתי ופרופסור למשפטים

״ מהמעט שהספקתי להכיר אותך את בעבורי השראה לאישה חזקה גיבורה והכל את עושה בגובה העיניים עם המון הכלה ואמפטיה...״ 

רוזה אליזרע,

מנהלת מעון לנשים

" מעין מרצה חיננית, אינטיליגנטית ומנוסה, שמדברת לנערות בגובה העיניים, בכנות ובפתיחות. מדברת על הנושאים החשובים מאוד שהנערות מתמודדות איתם, כגון: דימוי גוף,  מודל היופי במדיה, משטר הרזון ועוד באחריות וברגישות רבה. "

חגית בק, 

מנהלת חטיבה עירוני י"ד, תל אביב

"מעיין יקרה! נפגשנו בסדנה במסגרת מעגל נערות, אותן מלוות עירית כרמל לוי ואני. שמעתי מראש  מחמאות רבות עלייך ועל הסדנה, והיא אכן עלתה על כל הציפיות שלי. ראשית החומרים שהבאת איתך, ריתקו וריגשו את הנערות (ואותנו המדריכות) כאחת, שילבת בין מידע וידע רב שליקטת, לבין ניסיונך האישי, והכל יחד הביא לתחושה חזקה של העצמה ועוצמה נשית. ומעל לכל - את, אישיות מיוחדת במינה, אשת טיפול באופייך, עדינה, נעימה, מכילה ומקבלת. שיא הסדנה היה בצילומים אליהם הבאת את כל כולך, עם הצלמת המדהימה וכל ההכנות המקצועיות, והתוצר פשוט מרגש ויפהפה! הבנות היו מאושרות מהתהליך שעברו איתך. זו הייתה חוויה נפלאה, להכיר ולעבוד איתך. "

צליל דינאי לוי, 

מועצה אזורית דרום השרון

 

" אנו נערות נמ"ש - נערות מובילות שינוי רוצות להודות לך שסייעת בידינו להעביר את המסר "נערות יוצרות מציאות" לשאר נערות העיר ובכך נתת לנו את האפשרות להעצים את עצמנו ואת סביבתנו ולהוביל שינוי חברתי של שיוויון, צמיחה והצלחה. תודה שאפשרת להפוך את החלום למציאות. "

יום הנערה 2010,

בנות נמ״ש, עיריית כפר סבא

"ויצו ישראל, זוכת פרס ישראל, מודה לך מכל ליבה... על תרומתך הגדולה להצלחת אירוע "כמו חדש"... מעין קרת תודה מכל הלב כבשת את הבמה ואת ליבנו..."

יוכי פלר יו"ר ויצו ישראל, מאירה דרורי יו"ר ויצ"ו תל אביב 

"... אני שותף לתקוות המשתתפים כי כלי התקשורת בישראל יעצרו את המגמה המקדשת את הרזון הקיצוני ומעודדת אותו בעזרת תוכניות ופרסומות שונות. מתגובות שהגיעו אלי לאחר סיום הפאנל ניתן ללמוד כי מלבד היותו מעניין, היתה לו חשיבות מקצועית, ערכית וחברתית רבה."

"רזון זה לא הכל"

בהשתתפות חה"כ זהבה גלאון, מכבי שירותי בריאות 2006