בהרצאות אני מספרת את הסיפור שלי ומרחיבה אותו בעזרת ידע מקצועי, המותאם לקהל היעד.

ההרצאות מתאימות לקהלים הבאים:

הרצאה לנערות  /  הרצאה מעורבת לנערות ונערים  /  הרצאה לנשים  /  הרצאה לקהל הרחב  /  הרצאה לאנשי מקצוע שעובדים עם נוער;  מורים, עו"ס, מדריכים

CHANGING MODEL

תרבות, סביבה ומדיה והשפעתם על דימוי הגוף הנשי

הרצאה מעורבת לנערות ונערים/ הרצאה לנערות/ הרצאה לקהל הרחב. הרצאה מותאמת לפי גיל המשתתפים.

 

הסיפור האישי שלי שזור בהרצאה כהקבלה לסיפור החברתי: נערה שגדלה בטבע רחוק מתרבות הרזון, הופכת לדוגמנית על בכל בירות העולם, בדרך לומדת להדחיק את ההיגיון שלה בשביל להתאים לסטנדרטים הנחשקים. השבר, ההתדרדרות, תהליך השינוי העמוק וההתפכחות עד  לתיעול התובנות שבאו מתוך חולשה לחיזוק נערות ונשים בכל העולם. סיפור מסע לחיים עם שליחות.

עוד בהרצאה:

  • מה השינויים באידיאל היופי בעולם ומה עוד צריך להשתנות, מה הסיבות החברתיות, התרבותיות והכלכליות למודל יופי אחיד.

  • המעבר מהחברתי לאישי- איך עושים אותו. איך מתחילים לשנות נקודת מבט, למה זה חשוב ואיך זה תורם לכל אחת ואחד בעולם מלא דימויים מבלבלים, רשתות חברתיות ולחצים חברתיים.

  • איך מתמודדים ומתמודדות עם בריונות סביב מראה חיצוני.

  • איך מגלים את הכוחות הפנימיים שלנו ובונים ביטחון עצמי.

  • ואיך הופכים שולחנות בשבילנו ובשביל אחרות ואחרים.

איך לדבר עם נוער על דימוי גוף?

הרצאה לאנשי מקצוע שעובדים עם נוער- מורים/עו"ס/מדריכים/ לעובדים עם הגיל הרך/ הורים 

 

"גם כשאני מתה מרעב בהפסקה, אני מחכה שהשיעור יתחיל ומתיישבת בכיסא האחורי. רק כשהמורה מדברת וכל התלמידים מופנים אליה, אני אוכלת במהירות"

נערה, כיתה ח', מושב בשרון.

"על מנת לצמצם את התופעה, דרושה התערבות השמה דגש על בניית כוחות ולא על הפחתת גורמי סיכון. התערבות כזו משפרת את האפקטיביות ומעלה את הסיכוי ליצירת דימוי גוף חיובי, קבלת הגוף והקניית כוחות."

AED - Academy of Eating Disorders

"The last word on prevention" Jan 27th 2016

השיח על דימוי גוף, רותח כרגע בתקשורת ובעולם האקטואליה: שמנופוביה, דוגמניות פלאס סייז והסגידה התמידית לרזון. זה הזמן "להכות בברזל" ולדבר עם הנערות והנערים על מה שבאמת מטריד אותם, על מה שמדיר שינה מעיניהם ולא פעם פוגע בשנים החשובות האלו בהן נבנים היסודות שלהם לחיים. למעשה ישראל היא המדינה הראשונה מבין 44 מדינות, שבה הלחץ להיות רזה, מתבטא גם דרך דיאטות מסוכנות.

פה אני נכנסת כחלוצה בתחום בישראל. באחריות, מבלי לדבר על הפרעות אכילה, ועם הרבה מאוד ניסיון, אשתף אתכם בתובנות האישיות שלי מהכרות עם אלפי נערות בכל רחבי הארץ והעולם, מתוך למידה מתמדת מהמחקרים העדכניים ביותר בנושא ובתמיכה של אנשי טיפול. נעמיק יחד בנושא הרגיש והמורכב - דימוי גוף חיובי. זאת השליחות שלי. 

יצאתי לדרך לקחתי אותי

הרצאה לנשים/ הרצאה לקהל הרחב

"...כשהוא מסתכל לי בעיניים ואומר לי שהוא חושב שהוא מתאהב, אני חושבת - השיער שלי לא על המצח, כן? והאיפור על העיניים, נראה לי שלא שמתי מספיק הבוקר, הגבות- מוברשות טוב? ואני מתפללת שהחולצה לא נצמדת לי לבטן. וזאת רק התחלת רשימת המחשבות..." יעל, בת 31

בעקבות אלפי מפגשים עם נשים ונערות בהם העמקתי בתופעת חוסר שביעות הרצון הכרוני של נשים מגופן, אחרי שהבנתי שהתסכול חובק מגוון רחב של נשים בשלבי חיים שונים, בניתי הרצאה משתפת לנשים ולגברים. 

ההרצאה עוסקת בנושאים רבים ביניהם, ייצוג נשיות בתקשורת, ביטחון עצמי, תדמית אישית בריאה והקשר ביניהם. זאת גם הרצאה על סיפור אישי, לקיחת החולשה והטמרתה לכוח ולמטרת חיים. ההרצאה מזמינה לשיח פתוח וסביבה בטוחה שבה יוכלו המשתתפות והמשתתפים לחזק את עצמם ואת תפישת העצמי שלהם כמו גם לשתף מעולמם ומחוויותיהם.

מטרות ההרצאה:

  • הרחבה וגיוון של אידיאל היופי.

  • בניית תדמית אישית מתוך חשיבה אינדיבידואלית ואותנטית.

  • התמודדות עם דימוי גוף שלילי באמצעות התבוננות פנימית חלופית וחיזוק פנימי.

  • קריאה לשינוי מבט ואווירת חיוביות, כוח ואופטימיות. 

  • פסק זמן חוויתי לצבירת כוחות והשמעת הקול האישי.