top of page
IMG_5849 (1).jpg

נעים מאד, מעין קרת

ב-20 השנים האחרונות אני מחוייבת לחיזוק דימוי הגוף החיובי של נשים, נערות ונערים ומובילה מהלך של שינוי חברתי. לאחרונה, הקמתי את המרכז הקידום לדימוי גוף חיובי מתוך הבנה שזהו השלב הבא. השלב בו עלינו לבנות, להרחיב ולפשט את הידע וההבנה ולהעביר אותם לקהלים שונים בצורות שונות ומתאימות.

מאמרים

איך לא לדבר על הפרעות אכילה
הארץ, 24 במאי 2023

לזכרה של קארין באומן

אתמול פנו אלי משישה גופי תקשורת. קארין באומן נפטרה.

לכולם עניתי שאני לא הולכת לדבר עליה, שאני לא עוסקת בהפרעות אכילה, שאני מנהלת מרכז לקידום דימוי גוף חיובי. "הבנתי" שמעתי, שיחה אחר שיחה, לפני הניתוק. לפני שפנו למרואיין הבא ברשימה שיגיד כן.

קארין באומן הארץ
מעין קרת חוזרת לימי הדוגמנות הכואבים, ויש לה מסר חשוב לכולנו
את, 18 ביוני 2023

אני לוקחת אתכן איתי רגע אחורה בזמן, סטודיו בפריז, שנות ה-90. יש לי צילומים לקטלוג של ysl עם הצלם מריו טסטינו. מרגש. מלחיץ. בחדר צדדי אני מול המאפרת, חשה ממנה סלידה. "תשימי לק לבד", היא פסקה בנחרצות לאחר שסיימה לאפר אותי.

ימי הדוגמנות את.jpg
״כשאת מאבדת את הכוח שלך את תמיד יכולה להיות יפה״
מאקו, 15 באוקטובר 2020

70% מהמובטלים החדשים הן נשים. מתוך 163,000 המובטלים בסגר השני, 107,000 אלף הן נשים.

כואב, אין מילה אחרת. כמה מפחידה ההליכה אחורה בזמן. נשים חזרו להיות כבולות בין קירות הבית, אחרי שכבר בחרו לצאת מהם מזמן. כואב כשהבן שלי מספר לי שהמורה שלו לא יכולה ללמד כי כל הזמן הבת שלה בוכה ברקע.

מאקו נשים.jpg
הגוף שלי הוא זירה פוליטית
ynet, ביולי 2018

אין כמו פרספקטיבה. הבעיה בגיל ההתבגרות היא המחסור בה. אם אני לא יפה בדיוק הרגע, אם בסלפי יצאתי חיוורת, אם במראה שניצבת מולי בחנות אני רואה פתאום פרצוף נפוח או רגליים חסרות פרופורציה - אז זהו. חרב עולמי. אני לא יפה. ואם אני לא יפה אז אני כלום.

ynet דעות.jpg
״היום אני יודעת לזהות את המחשבות, אבל הן לא שולטות בי יותר״
מאקו, 4 ביוני 2021

זה די ידוע שגיל ההתבגרות, מראה חיצוני והיחס לגוף שלנו אלו נושאים מורכבים, שלא מסתדרים בקלות ביחד לרוב. גם לנו זה לא פשוט בכלל, מעבר ל"סרטים" האישיים שאנחנו סוחבים איתנו, אנחנו ניזונים מהסביבה מזוויות שונות: מצד אחד כאלו שאומרות לנו שאם נכנס לבגד ים ה"נכון" הקיץ אז יפתרו לנו הבעיות, ומהצד השני כאלו שאומרות לנו שאם נקבל את עצמנו בכל מידה אז יסתדר לנו לא מעט, ביטחון עצמי. אז איך בונים משהו עם כל הבלבול הזה ולמה זה חשוב לנו בכלל, כהורים?

מאקו הורים.jpg
"שמנים" הוא ספר מהפכני, שמסייע להבין את המחיר החברתי הגבוה של השמנופוביה
הארץ, 13 במאי 2021

"שמנים" הוא ספר מהפכני, שכל הורה צריך לקרוא. אין דרך טובה יותר להבין את פציעתה העמוקה של השפעת השמנופוביה על אנשים עם השמנה מהווידויים הישירים המובאים בספרה של איילת קלטר. הוא קורא לנו להפנים כי כשם שאנחנו מבינים ומוקיעים כיום גזענות על בסיס מוצא עדתי או צבע עור, כך עלינו להכיר בקיומה של אפליה נגד שמנים

הארץ ספרים.jpg
מעין קרת חיפשה קריירה שניה. ואז היא הבינה שזה היה לה כל הזמן מתחת לאף
מאקו, 26 במאי 2020

הדוגמנות מאחוריי, ואני חיפשתי עבודה שתשאב אותי, שאני אוכל להתמסר לה. הייתי מוכנה לוותר עבורה על כל לייפסטייל. השנים עברו ולא קרה, אז לוותר?

מאקו מגזין.jpg
את בים. הכל טוב. ואז את מרגישה את המבט הזה
את, 28 באוגוסט 2023

לאחרונה שוב נתבקשה נערה להתכסות באוטובוס. שוב דיבור חדש-ישן נגד נשים, בו הגוף שלנו הוא מסמר העניין, המיקום דרכו תרבויות ודתות קובעות גבולות גזרה וזהות, מסמנות עד איפה מוסרי ומקובל להיות בעיני כל אחד, מפקיעות אותו מאיתנו. אין פלא שגם המחשבות שלנו כלפי עצמנו מתנקזות אליו – גוף.

את דימוי גוף.jpg

המלצות ומדיה

״למדתי מהמפגש שעלי לאהוב את עצמי עם כל המגרעות שבי״

״למדתי מהמפגש שדברים הם לא כמו שהם נראים, לא הכל ורוד״

״למדתי מהמפגש שאין צורך לשנות את עצמי לטובת אחרים״

״למדתי מהמפגש שצריך לשים לב כמה תשומת לב אני נותנת לדעות של אחרים״

רפלקציה של בנות שכבת ז' אחרי הרצאה, הכפר הירוק 2022

מעין-קרת-01.jpg

״חייבת לשתף אותך, אני עדיין חושבת על אתמול, כל כך הרבה אמת, כל כך הרבה מידע. אני חייבת לשבת לשמוע את הכל שוב! הרגשתי כל כך מועצמת כשיצאתי, כאילו כל מה שהרגשתי עד עכשיו היה נכון."

לורן שטרן,

דוגמנית ואקטיביסטית 2016

״מעין קרת, שעשתה תצוגות בפריז ומילאנו עוד לפני שעשתה בגרות, הייתה חלק מתעשיית האופנה העולמית, התפשטה לצד דוגמניות רעבות שאוכלות קרח וציפורניים, ולימים, לאחר שגם היא שילמה מחיר נפשי וגופני, הפכה להיות מורת דרך עבור נערות בג'ונגל העכשווי של דימוי גוף. היא חכמה, רהוטה, רכה ונחושה לשנות תודעה. יש לה שליחות שבוערת באש התמיד של נשמתה... בשדה פרחים בטוסקנה, במהלך צילומים לדולצ'ה וגבאנה, קיבלה החלטה שנצרבה בנפשה לנצח״.

 

ענת לב אדלר,

עיתונאית, סופרת ופובליציסטית ישראלית

שער

״סדנא מעולה! כבר עושה שימוש בקלפים עם מטופלות שלי, ההסתכלות שלי אודות בנות ונשים בכלל קיבלה זווית נוספת אחרי הסדנא תודה רבה לך״

טלי פריץ מלול,

מטפלת רגשית ומדריכת הורים

מוסף

״היתה סדנה מרתקת, נעימה. הנחית אותה באנושיות, ענווה ומקצועיות. מאחלת לכל אחת להצטרף״

איילת אברהם,

עובדת סוציאלית

"your presentation were incredibly engaging and really made me consider the ways in which I think about my own body. In the past week, countless friends who attended the event have come up to me telling me how much they enjoyed your input, and multiple classes have continued the conversation you started by offering extra credit for writing an essay about your speech. I can’t thank you enough for traveling all the way out to Missouri to help us begin to work through these issues."

 

Peri Feldstein,

Washington University, 2017

Screen Shot 2022-07-15 at 11.31.03.png

״מעין את פשוט מתנה לכל ילדה, נערה ואישה שפוגשת בך. את מופלאה ביכולתך שלך להיות נגישה כל כך גם ממרום הישגייך. הרצאה שמרחיבה את הלב ומשקיטה את אי הנחת. מעמידה אותך בשורה אחת עם ההרצאות הכי טובות ששמעתי באונברסיטה.״

רותם שריבר,

אונברסיטת בן גוריון

״תודה על העשייה החשובה. לפני מספר שנים מעין העבירה סדנה לנערות בכיתה של בתי, כחלק מהפעילויות של שנת בת מצווה.
בגיל הרגיש הזה, מעין שוחחה איתן בפתיחות ובגובה העיניים על דימוי גוף, על הפער בין תדמית נוצצת לבין התחושה הפנימית של שמחה. זה היה מאוד משמעותי. בתי היום בת 16 וזוכרת היטב את הסדנה מלפני 4 שנים!״

איריס שמיר, מודיעין

״מעין קרת... הייתה בשעתו אחת הדוגמניות הבינ"ל הישראליות המצליחות ביותר בעולם, לא נתנה להצלחה לעוור אותה ובאומץ יוצא דופן חשפה את מה שמתחולל מאחורי הגלמר: את האנורקסיה שממנה היא וחברותיה סבלו, את הניצול ואת אידיאל היופי המעוות שמשרת אינטרסים מסחריים ושוביניסטיים. מאז היא מובילה מאבק נחשוני בתעשייה הזו (אני לא מוכן לכנותה תעשיית יופי. אם כבר אז בעיני זו תעשיית הכיעור ) שגורמת לנשים, נערות (והיום גם לילדות קטנות) להפרעות אכילה ולדימוי גופני כה נמוך. בין השאר היא פרסמה ספר חושפני (״הנשים היפות״); יזמה קו חם לבנות שהן קורבנות לדימוי הגוף הזה והקימה את מיזם ״המסלול שלך״ שמטרתו לשנות את אידיאל היופי הנורא הזה. אלינו היא הגיעה כדי להמשיך ולעשות נפשות למאבקה. אישה יפה במובן הכי אמתי ונכון של המושג.״

 

פרופסור יובל אלבשן, 

סופר, עורך דין קהילתי ופרופסור למשפטים

1377388_10152690812363437_9078102722258597325_n.jpg

״תודה רבה על הרצאה מעלפת ומעניינת שכל כך מתאימה לילדנו ולהתמודדויות שלהם״

אורנה, בית הספר קרית חינוך ע"ש יצחק רבין מזכרת בתיה 2022

״לפני 4 שנים כשהייתי בכיתה ט’ הייתי בסדנה שלך. אני חייבת להגיד שהיום אני מבינה כמה חשוב ומשמעותי היה הפרויקט שלך עבורי.
למדתי לאהוב את עצמי יותר ולהבין שהיופי הוא לא רק הבטן, אלא שצריך להסתכל על כל הגוף ובעיקר על הנפש.
אין ספק שאת מודל לחיקוי בשבילי, עם הסובלנות שלך וסיפור החיים שלך. תודה לך״

דנה, בית ספר החשמונאים, בת ים

״מעין הנפלאה פורצת הדרך היא המנטורית שלי, שותפה מדהימה למסע שלי לגילוי השליחות שלי – הקמה והובלה של תנועת ProAging בישראל וסוכנות הדוגמנות לייצוג דוגמניות בוגרות ומבוגרות ProAging Models. הידע העשיר, הניסיון רב השנים, ההבנה העמוקה שלה בנושאים בהם היא עוסקת, לצד סקרנות, סבלנות ואכפתיות אינסופית – הם עבורי מצפן ופנס עוצמתיים המאירים לי את דרכי מזה שנים רבות. זכיתי בענק!״

 

סמדר גנזי,

מובילת תנועת ProAging בישראל

03

"תודה גדולה לך נהדרת, היה מרתק ומעניין לשמוע אותך ואת
התפיסות שאותן את מגישה בצורה מקצועית ומעניינת כל כך, כמו
שראית, הנשים פשוט לא רצו לעזוב את המקום... "

דפנה אבן ליכוב, מנהלת עיר בעמותת להיטיב.

״"מעין, התגובות כאן זורמות וזורמות... כולן התפעלו ממך, מהכנות,
מהאומץ. תודה על הרצאה מעניינית, אישית, מקצועית שהעברת עם
כנות והמון נועם. תודה ענקית מכולנו!" "
גלי, ארגון נובה

״... מעין יקרה, את אישה מיוחדת במינה. 
יפה כלכך מבפנים בדיוק כפי שאת יפה מבחוץ! עם לב ענק ורחב, תפיסת חיים מעוררת השראה ונוכחות משכנעת ומהפנטת. הגשת לנו את הסיפור שלך (האישי והמקצועי) בצורה כלכך אותנטית ונוגעת. האמנו לכל מילה ורצינו לשמוע עוד ועוד. שלושתנו יצאנו תמימות דעים שזאת היתה אחת ההרצאות הטובות ששמענו. ועוד יותר תמימות דעים על כך שאת באמת וממש מהממת! ממליצה לכולם לשמוע את מעין!"

 

רינת אורן, מייסדת ומנהלת המרכז הישראלי למניעת התעמרות בעבודה 

bottom of page